SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI

21. yüzyılda, bir marka, sosyal medyadaki varlığından, yani bir markanın ürettiği içerikten ve dijital ortamda pazarlama ve halkla ilişkilere yönelttiği sosyal medya bilgisiyle, satın alma gücüne sahip olanlar tarafından bilinebilir. Günümüz dünyasında, satış ve pazarlama uzmanlarının aynı anda çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada gezmesi ve satış yapması beklenmektedir. Günümüzde marka bilinirliliğinin birinci planda tanıtım platformu olarak sosyal medya öne çıkmaktadır.Reklam ve pazarlama payının her geçen gün sosyal medya ve internet ortamına yoğunlaştığı bu dönem aynı zamanda marka ve kişi tanıtımının önem kazandığı dijital bir çağ olma özelliği taşımaktadır.Bu süreç internet reklamcılığı ve sosyal medya yönetiminin profosyonel ve verimli bir şekilde yönetilmesi için gerekli olan işgücü talebinide ortaya koymaktadır.Brussels Capital University sosyal medya yönetimi diploma programı bu konuda profosyonel uzmanların yetişmesine dönük önemli bir arz konumundadır..
 
SOSYAL MEDYA UZMANLIĞI DİPLOMA PROGRAMI İÇERİĞİ
Sosyal medya uzmanı, bir markanın iletişim ve pazarlama stratejisi içinde internet bazlı yoğun olarakta sosyal medya alanlı pazarlama ve iletişim alanı ile ilgili bir kariyer planı hazırlar. Brussels Capital University sosyal medya yönetimi diploma programı çeşitli dijital ortamlarda teori ve pratiği bir araya getirmektedir. Budiploma programı sizi gerçek marka sorunları ve gerçek zamanlı tüketici psikolojisi ile uygulamalı deneyim sağlamaktadır. Dört aşamalı program, insanların sosyal medyadaki markalarla etkileşim kurmaya neden zorlandıklarını ve İnternet'in eğlence ve işbirlikçi yapısını, sosyal medya profesyonellerinin hedefleri bağlamında markalarıyla ilgili olarak kullanabilecekleri “kullanılabilir içerik” olarak incelemenizi sağlamaktadır. Tüketicilerin istekleri ve ihtiyaçları programın tamamlanmasıyla, gerçek dünyadaki uygulamalar için gerekli olan beceriler ve markanın en büyük sorgusu hakkında bilgili bir şekilde konuşma yeteneği ile ortaya çıkacak ve bu hızlı ortamla nasıl ilgili kalabileceğinizi öğreneceksiniz.
 
PROGRAM BASAMAKLARI
Programda bir öğrenci olarak, çeşitli sosyal platformlar için örnek içerik materyalleri ile kapsamlı bir sosyal medya pazarlama planı geliştireceksiniz. İş ürünü, sosyal medya pazarlamasını bir markanın daha büyük pazarlama ekosisteminin bir bileşeni olarak düşünebilme yeteneğinizi sergilemek için program hedeflerini entegre bir şekilde ele alacaktır. Program, ortak sosyal medya endüstrisi sorunlarını ele alan tam gelişmiş bir sosyal medya pazarlama planı oluşturmanıza izin verecek parametreleri belirler.
 
PROGRAMIN KAZANDIRACAKLARI
- Çeşitli sosyal medya topluluklarını yönetme ve bir marka adına tüketicilerle ilişki kurma becerisi
- Pazarlama bölümleri için stratejik sosyal medya pazarlama planları geliştirme becerisi
- Sosyal medya katılım çabalarını analiz etme ve içgörü ve endüstri eğilimlerine dayalı yeni stratejiler önerme bilgisi
- Birden çok sosyal medya platformu için sosyal medya içeriğini optimize etme bilgisi
 
EĞİTİM YÖNTEM VE DESTEKLERİ
- Yarı zamanlı.Dijital dersler ve süperviyon .Seminerler..
- Harmanlanmış (çevrimiçi ve kişisel)
- Kredisiz on ders
- Ortalama olarak öğrenciler iki yarıyılda bu diplomayı tamamlarlar.
 
GEREKLİ BELGELER VE ÖNŞARTLAR
Lise Mezunu olmak
İkametgah
Nüfus Sureti
İki fotoğraf
Lise ya da dengi okul diploma fotokopisi..